עוד על גמול השתלמות לעובדי הוראה במסגרת משרד החינוך

עוד על גמול השתלמות לעובדי הוראה במסגרת משרד החינוך
גמול השתלמות הינו הזכות לקבלת מענק כספי בגין השתלמות מקצועית אותה עובר העובד (והוא ניתן לעובדים במגוון סקטורים- עובדי משרד הביטחון וגימלאי משרד הביטחון, טכנאים ומהנדסים, עובדי רשויות מקומיות, עובדי מנהל, עובדי משק ופקידים, אקדמאים המשתייכים להסתדרות המח "ר (כלומר, מדעי החברה והרוח ) ועוד), דבר אשר יכול לסייע לעובדים במהלך השנים הן להעלות את שכרם בצורה משמעותית, הן לצבור ידע חדש בתחומם או בתחומים משיקים ואפילו חדשים אשר מעשירים את עולמם והן לסייע לקבלת קידום.

שיטת גמול השתלמות – השיטה שלפני רפורמת " אופק חדש "
יש לציין כי גמול השתלמות הוא מינוח שהוא טרום רפורמת " אופק חדש ", כך שמורים אשר הצטרפו לרפורמה מתוגמלים בשיטה שונה. בשיטה הישנה יותר, המורה יכול לצבור עד 24 גמולים במהלך הקריירה שלו אשר שווים יחדיו לכשלושים אחוזים משכרו. גמול כפל תואר, הניתן גם למורים מתחילים אשר בידם הן תואר ראשון והן תעודת הוראה, זכאים לקבלת 8.75 נקודות לגמול השתלמות מתוך ה- 24 האפשריות. ברפורמת " אופק חדש " ישתלם המורה במשך 60 שעות שנתיות במשך 3 שנים על מנת לקבל העלאה של 7.5% בשכר, אולם כדאי לשים לב שלא ניתן לצבור ולהעביר שעות השתלמות שנתיות משנה לשנה. חלק מן ההשתלמויות הינן בית ספריות אולם כדאי לשים לב שאלו אינן עולות על 30 שעות שנתיות וכי יש להשלים 30 שעות שנתיות נוספות במסגרות חוץ בית ספריות.

דרכים לצבירת גמולי השתלמות
ישנן דרכים רבות ומגוונות לצבירת גמולי השתלמות. ראשית, ניתן לקחת קורסים המוכרים לצורך גמולי השתלמות בהיקף של 112 שעות במגוון של אוניברסיטאות, מכללות, מרכזים הקרויים מרכזי פסגה וכן גם באמצעות השתלמויות מקוונות (און – ליין, דרך רשת האינטרנט), כפי שמתאפשר היום כבר עם שלל האמצעים והעזרים הטכנולוגיים הקיימים בשימוש ביתי.

בנוסף, במידה ועובד הוראה פרסם ספר , ערך ספר , עבודת מחקר מקיפה, קלטת שמע או וידאו , הרצאה בקונגרס מדעי הבינלאומי , פרסום יצירה מוסיקלית , פרסום מדעי ועוד בתחום ההוראה , גם הוא זכאי לגמול נוסף אשר לצורך מימושו עליו לפנות לממונים בנושא במשרד החינוך ( בגף דירוג והסמכה או בגף הכשרת עובדי הוראה, כמו גן באגף בכיר חינוך מוכר שאינו רשמי במידה והמורה מלמד במוסדרות חינוך מוכרים שאינם רשמיים ).
יש לקחת בחשבון כי לעיתים זמן הטיפול הינו ארוך, הן באישור היציאה לקורסי השתלמות והן באישור התגמולים המגיעים כתוצאה מהשלמת ההשתלמות. באחריות המורה לאסוף את האישורים המתאימים להשלמת 112 שעות השתלמות ולוודא כי הוא קיבל את הגמול בשכרו. הפנייה תעשה למחלקת ההשתלמויות המחוזית אך במידה ואי מענה מן המחלקה כדאי לפנות גם לרכזת כח האדם הרלוונטית.

יצירת קשר עם פורטל השתלמויות

שם (חובה)

דואר אלקטרוני

נושא

טלפון

עיר

תוכן ההודעה

ענה על השאלה: 8+4 = ? 

לחץ להצגת הטלפון של פורטל השתלמויות
כתובת: היסמין 1, רמת אפעל